Portable batteryAS09A31
| Reference: | AS09A31 |
| Number of Cells: | 6 Cells |
| Size: | 208x54x20mm |
| Protection Overvoltages: | Yeah. |
| Proteccion lowered tensions: | Yeah. |
| Voltage: | 11.1V (10.8V) |
| Capacity: | 4400 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Garantia: | 3 years |
| State: | New |
| Color: | Black |
| Weight: | 300 grams |
| Battery type | Lithium |