Portable batteryHSTNN-CB1A
| Reference: | HSTNN-CB1A |
| Number of Cells: | 9 Cells |
| Size: | mm |
| Protection Overvoltages: | Yeah. |
| Proteccion lowered tensions: | Yeah. |
| Voltage: | 10.8V (11.1V) |
| Capacity: | 6600 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Garantia: | 3 years |
| State: | New |
| Color: | Black |
| Weight: | 300 grams |
| Battery type | Lithium |