| Warranty | 3 anos |
| Cells manufacturer | Green Cell |
| Voltage | 11.1V (10.8V) |
| Number of cells | 9 |
| Cells technology | Li-Ion |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | AC07 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Size | 271x52x39mm |
| Weight | 440g |
| Capacity | 6600 mAh |
| Popular model | Yes |
Numeros de serie compatibles
Referencias compatibles:
Ficha informativa